2021-01-25     Miłosza, Pawła, Tatiany     "Słaba jest nasza życzliwość dla tych, których wspomagamy tylko radą" - Luc de Clapiers
Strona główna -> ROK SZKOLNY 2020/21

Świąteczne życzenia:

<<KLIKNIJ>>

Pięknym zwyczajem naszej szkoły jest przygotowywanie przez dzieci jasełek, które przybliżają nam wydarzenia Betlejemskiej Nocy, wprowadzają w świąteczną atmosferę, pobudzają do refleksji. W tym roku trochę w innej formie … <<kliknij na zdjęcie>>

Biblioteka szkolna

jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 8/00 - 14/00. Proszę w tych dniach oraz podanych godzinach pracy biblioteki zwracać i odbierać zestawy lektur szkolnych.

Kontakt mailowy z nauczycielem biblioteki:

bibliotekaropa1@gmail.com

Darmowe książki dla pierwszoklasistów.

Kolejny etap ogólnopolskiej kampanii
„Mała książka – wielki człowiek”

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczął się w październiku 2020 roku w szkołach podstawowych w całej Polsce. Dla wszystkich pierwszoklasistów przygotowane zostały piękne wyprawki czytelnicze. Akcji towarzyszy, zakrojona na szeroką skalę, kampania informacyjna w mediach tradycyjnych i w Internecie. To największa tego typu akcja w Europie i jedna z największych na świecie. W tym roku odbiorcami kampanii są dzieci, które już samodzielnie sięgają po książki i próbują swoich sił w czytaniu. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, stanowią kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania. Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał  pakiet książek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Do książek został  dołączony alfabet Iwony Chmielewskiej. Książeczki zostały wręczone uczniom na uroczystej lekcji bibliotecznej.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

MARATON CZYTELNICZY

W tym roku IV edycja „Maratonu czytelniczego” przebiegała pod hasłem „Poczytajki”. Uczniowie klas II i III czytali bajki i opowiadania zebrane w pięciotomowym zbiorze skierowanym do młodego czytelnika - „Poczytaj mi mamo”. Wszyscy uczniowie przebywający na terenie szkoły mogli wysłuchać pięknie czytanych tekstów literackich, które zaprezentowane zostały przez szkolny radiowęzeł. Ponieważ „Maraton czytelniczy” cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, dlatego dla dzieci, które chciały przyłączyć się do czytających, wybrane zostały do zaprezentowania społeczności uczniowskiej wiersze polskich poetów współczesnych. Wszystkim uczestnikom maratonu czytelniczego należą
się duże brawa za odwagę i piękną prezentację utworów literackich.

Dla uczniów, którzy wysłuchali czytanych opowiadań, wierszy i bajek ogłoszony został konkurs plastyczny na najpiękniejszą ilustrację do wysłuchanego tekstu literackiego.                                                                                                                              Fotogaleria...>>>

Detektywi - zdjęcia

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Wyniki konkursu plastycznego na najpiękniejszą ilustrację do opowiadania, bajki lub wiersza czytanego przez dzieci z klas II i III na IV Szkolnym Maratonie Czytelniczym.

Najpiękniejsze ilustracje do czytanych tekstów literackich narysowały uczennice

z klasy II bJulia Korzeń i Aleksandra Smoła

Wyróżnienia za wykonane prace plastyczne otrzymują:

Amelia Korzeń – klasa I b

Marcelina Cichoń – klasa II b

Piotr Bożek - klasa II b

Michał Jurczak –  klasa II b

Jan Ptaszkowski - klasa II b

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez dyrekcję szkoły. Gratulacje!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13.10. 2020 r. z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie klas trzecich przygotowali audycję radiową oraz złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

14.10.2020 r. odbyło się spotkanie pracowników szkoły z Wójtem Gminy Ropa Panem Karolem Górskim. W trakcie spotkania Wójt złożył życzenia oraz wręczył kwiaty nauczycielom, którzy odnoszą sukcesy w pracy z uczniem, życząc dalszych sukcesów w codziennej, niełatwej pracy nauczyciela, dużo zdrowia oraz satysfakcji z sukcesów uczniów.Wszyscy spędzili miło czas na słodkim poczęstunku zorganizowanym przez Radę Rodziców.

SESJA FOTOGRAFICZNA W SZKOLE

Wszystkich uczniów informujemy, iż w dn.17 września 2020  w godz. 830-1300 w naszej szkole zorganizowana zostaje sesja fotograficzna. Wszystkie osoby zainteresowane zrobieniem sobie zdjęć pamiątkowych, legitymacyjnych, itp. zachęcamy do skorzystania z okazji.

UWAGA!

Pierwsze ogólne zebranie Rodziców odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 15 września.

Rodziców zapraszamy  na spotkanie o godz.1530 do sal lekcyjnych,
            w których codzienne zajęcia odbywają Państwa pociechy.

Rok szkolny 2020/2021

Szkoła Podstawowa nr 1 im.KaOSG    38-312 Ropa 780     sp1@eu-ropa.pl