Projekt „Mała książka – wielki człowiek”

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczął się w październiku 2020 roku w szkołach podstawowych w całej Polsce. Dla wszystkich pierwszoklasistów przygotowane zostały wyprawki czytelnicze. Akcji towarzyszy, zakrojona na szeroką skalę, kampania informacyjna w mediach tradycyjnych i w Internecie. W ramach tego projektu sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczniom klas pierwszych na lekcji bibliotecznej wręczone zostały wyprawki czytelnicze. W skład każdej wyprawki wchodzi:

- „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak.

- „ Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

p. Barbara Malisz