Odblaskowa szkoła

W czerwcu nasza szkoła zgłosiła się do konkursu "ODBLASKOWA SZKOŁA" organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.

Celem konkursu jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów poprzez obowiązkowe korzystanie przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Konkurs adresowany jest do dyrektorów szkół, lokalnych władz samorządowych i rodziców. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, zaś rodzice, władze samorządowe i inne organizacje działające w terenie wspierają ją w tym działaniu. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe i dbające o bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.

Mamy nadzieję, że udział szkoły w tym konkursie przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów, uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSACH I INNYCH DZIAŁANIACH PODEJMOWANYCH W RAMACH AKCJI "ODBLASKOWA SZKOŁA".

Przystępując do konkursu szkoła podjęła następujące zadania:

1. Wyposażenie uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe.

2. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu plastycznego oraz konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

3. Zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

4. Zorganizowanie spotkania uczniów klas I z policjantem na temat: „Bezpieczna droga do i ze szkoły”.

5. Organizowanie przez wychowawców klas I-III lekcji
o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, wycieczki na przejście dla pieszych.

6. Szkoła przystąpiła do programu "Klub Bezpiecznego Puchatka".

7. Współpraca z rodzicami w celu dbania o bezpieczeństwo dzieci.

8. Lokalna promocja idei konkursu „Odblaskowa szkoła”:

- umieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły,

- wykonanie gazetki ściennej na temat bezpieczeństwa na drodze,

- zorganizowanie pokazu pierwszej pomocy przez Ochotniczą Straż Pożarną
w Ropie.

-  "ODBLASKOWA SZKOŁA" w naszej szkole - galeria zdjęć

-  Udział uczniów naszej szkoły w  PowiatowymTurnieju BRD - galeria zdjęć

-  Konkurs plastyczny "Jestem widoczny na drodze" - galeria zdjęć

-  Konkurs ze znajomości zasad bezpiecznego zachowania się na drodze - galeria zdjęć

-  Nauka udzielania pierwszej pomocy - galeria zdjęćpowrót

-  Informacje w prasie /Gazeta Krakowska/ - artykuł