2019-12-05     Kryspiny, Norberta, Sabiny
Strona główna -> Akcja "Dostrzec innych"

,,Klub Szkół UNICEF’’

W ramach akcji ,,Dostrzec innych’’ uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych mających na celu przybliżenie zagadnień związanych z pomocą humanitarną na świecie. Zajęcia odbywały się w oparciu o scenariusz, filmy i prezentacje multimedialne udostępnione  przez UNICEF Polska. Dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym dotyczącym poruszanych problemów oraz tworzyły plakaty propagujące pomoc humanitarną. Na korytarzy szkolnym wywieszona została gazetka zawierająca informacje na temat sytuacji dzieci w krajach dotkniętych katastrofami humanitarnymi. W bibliotece szkolnej zorganizowana została zbiórka pieniędzy na szczepionki przeciwko cholerze. Każdy darczyńca wpisywał się do księgi pamiątkowej. Najciekawsze prace oraz zdjęcia z akcji wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym.