2019-11-22     Cecylii, Jonatana, Marka     "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen
Dziś, 25 listopada 2013 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

BEZPIECZNE WAKACJE

Bezpiecznie w wakacje - o czym warto pamiętać i wiedzieć w górach, nad morzem, w podróży .... zobacz na    bezpiecznewakacje.pl

WAŻNE TELEFONY na Bezpieczne Wakacje.pl

112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja - 997
Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300
Grupy GOPR Beskidzka - 33 82 96 900 Bieszczadzka - 13 46 32 204 Jurajska - 34 31 52 000 Karkonoska - 75 75 24 734 Krynicka - 18 47 77 444
Podhalańska - 18 26 76 880 Wałbrzysko-Kłodzka - 74 84 23 414

Zakończenie roku szkolnego

Piątek 27 czerwca był dniem, na który od dawna wyczekiwali wszyscy uczniowie, gdyż był to ostatni dzień roku szkolnego 2013/2014. Dzisiaj do szkoły przyszli wszyscy. Po dziesięciu miesiącach przyszła pora na tak długo wyczekiwane wakacje!!

Ewakuacja

W środę, 25 czerwca przeprowadzono próbny alarm ewakuacyjny naszej placówki oświatowej. Dzieci ze szkoły i przedszkola oraz personel, w obecności strażaków na umówiony sygnał wyszli z budynku i udali się na miejsce zbiórki - boisko szkolne. Po sprawdzeniu obecności i krótkim podsumowaniu przedszkolaki i uczniowie wrócili do szkoły na zajęcia.

Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła znakomicie, miejmy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności. W ewakuacji brał udział zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Ropy, oraz nadzorujący ewakuację pracownik  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  st. kpt. Dariusz Surmacz.

IV PIKNIK PAPIESKI

Wyniki Konkursu Albus

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.  WYNIKI

1 czerwca - Dzień Dziecka

Podobnie jak w roku poprzednim tak i w tym Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał „na sportowo”. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji w których współzawodniczyć mogli zarówno uczniowie klas I-III jak i IV –VI. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała zgodnie z duchem fair-play. Na zakończenie zwycięskie klasy zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami. W czasie zajęć sportowych miłym przerywnikiem był występ iluzjonisty. W spektaklu jako asystenci uczestniczyli uczniowie podpatrując zmagania mistrza: sprawdzali rekwizyty, wybierali karty, próbowali swoich sił w tajemniczych sztuczkach. Pokazom towarzyszył śmiech i gromkie brawa.

Dobra zabawa oraz nieoceniona pomoc rodziców – którzy zapewnili swoim dzieciom poczęstunek – sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Fotogaleria...>>

„Tamte dni, to pożółkłe ale bezcenne karty historii pisanej także z myślą o nas. Karty stare ale żywe, bo nie można o nich zapomnieć, bo to one swoim kolorytem zabarwiły teraźniejszość; odsłaniając słońce z chmur, zostawiły blask tamtych dni. Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny traci tożsamość i skazany jest na zagładę...” Te i jeszcze wiele innych słów upamiętniających 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja padło z ust uczniów, którzy przygotowali spektakl z okazji majowego święta. Uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas parafialno-gminnej uroczystości.

Fotogaleria...>>

Szkolny Kodeks Zachowania

<<Kliknij>>

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy zdrowia,

wszelkiej pomyślności oraz wiosennej pogody ducha.

Niech ten bogaty w radość świąteczny czas
upłynie w szczęściu i spokoju.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie

2 kwietnia

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie zapoczątkował w 2013 roku tradycję organizowania apelu z okazji rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. 2 kwietnia 2014 roku odbył się już drugi apel, w czasie którego w szkole uczczono pamięć naszego wielkiego rodaka. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem opiekuna SU - pani Jadwigi Piszczek wystąpili przed swymi kolegami z krótką częścią artystyczną, w której nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni Jana Pawła II – „Barki”. W szkole rozbrzmiewał głos wszystkich uczniów oraz nauczycieli, którzy włączyli się do śpiewu.  Na apel zaproszone zostały też dzieci z Gminnego Przedszkola w Ropie. Część modlitewną poprowadził ksiądz proboszcz Stanisław Porębski. Głos zabrał również dyrektor szkoły, pan Bolesław Pyznar. O oprawę muzyczną zadbał pan Jerzy Nowicki. W holu pierwszego piętra ustawiono tablicę z pamiątkowym zdjęciem papieża - Polaka.

<<kliknij>>

POMIMO ŻE ODSZEDŁEŚ OJCZE
NA ZAWSZE BĘDZIESZ POŚRÓD NAS
ZAUFALIŚMY CI BEZ KOŃCA
WIĘC POMÓŻ PRZETRWAĆ TEN ZIEMSKI CZAS.

WIERNI BĘDZIEMY CHRYSTUSOWI
JAK NAS UCZYŁEŚ TYLE LAT
A POLSKI NARÓD NIE ZAPOMNI
ŻE LEPSZYM UCZYNIŁEŚ ŚWIAT.

Szóstoklasiści już po sprawdzianie

1 kwietnia 2014 roku o godzinie dziewiątej rozpoczął się sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań. Zamieszczone w zestawie polecenia sprawdzały stopień opanowania wiadomości i umiejętności określonych w standardach egzaminacyjnych.

Uczniowie sprawdzali dzisiaj swoje umiejętności i panowanie nad emocjami. Wychowawcy, nauczyciele i rodzice trzymali za piszących kciuki.

Życzymy szóstoklasistom jak najlepszych wyników!

Rekrutacja do szkoły

Dyrektor szkoły informuje, że od 1 do 31 marca 2014 r. trwają zapisy do klasy I w roku szkolnym 2014/2015:

- dzieci urodzonych w 2007 r.

- dzieci urodzonych od 30 czerwca 2008 r.

- dzieci 6-letnie - urodzone od 1 lipca 2008 r. do 31 grudnia 2008 r. -decyzja rodziców (opiekunów prawnych) w miarę wolnych miejsc podczas rekrutacji uzupełniającej

Załącznik 1

Zapisu można dokonać codziennie w godz. 800 - 1400 w sekretariacie szkoły.

Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA do szkoły

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Rekrutacji