2021-04-22     Łukasza, Kai, Nastazji     "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen    

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

                                                                                 Fotogaleria..>>


Lekcje poza szkołą

Nadszedł czas na realizację ostatniego już zadania w ramach projektu „Szkoła promująca zdrowie” w roku szkolnym 2014/2015.  Przedsięwzięcie pod nazwą „Lekcje poza szkołą” zostało zrealizowane w ostatnich dniach roku szkolnego, tuż przed ostatnim dzwonkiem. Uczniowie wraz z nauczycielami chętnie wylegli z murów szkolnych na łono natury, gdzie odbyły się zajęcia lekcyjne, na co dzień prowadzone w szkolnych ławkach. I tak, na języku polskim podziwiano piękno krajobrazu, na przyrodzie rozpoznawano gatunki drzew, na plastyce tworzono piękne pejzaże a na matematyce liczono chmury i krążące wokół bociany. 

Taka forma zajęć edukacyjnych przypadła wszystkim do gustu i na pewno będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Fotogaleria..>>


Lato

21 czerwca rozpoczęło się kalendarzowe lato!  Lato jest najcieplejszą porą roku, gdzie dzień jest dłuższy i dłużej możemy cieszyć się promieniami gorącego słońca. Ten tydzień będzie pełen atrakcji, nie zapomnijmy o dwóch ważnych świętach!

23. czerwca obchodzimy Dzień Ojca.

Wszystkim tatusiom życzymy wielgachnych uśmiechów na twarzy.

24. czerwca świętujemy z kolei Dzień Przytulania.

 


Uroczystość w Karpackim Ośrodku WSG

7 czerwca 2015 roku wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oraz pocztem sztandarowym  opiekun Samorządu Szkolnego pani Jadwiga Piszczek była gościem na uroczystości XXIV rocznicy powołania Straży Granicznej połączonej z uroczystym nadaniem imienia i sztandaru Karpackiemu Ośrodkowi Wsparcia Straży Granicznej. Oto relacja fotograficzna z uroczystości.

Fotorelacja…>>>


Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego

 

W piątek 29 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto, połączone z Dniem Sportu Szkolnego. W tym dniu wszystkie klasy rywalizowały o miano „najsprawniejszych” w szkole. Na początku nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich uczestników zabawy przez organizatorów. Głos zabrał również Pan Dyrektor, życząc wszystkim niezapomnianych chwil. 

Czytaj więcej...>>>

Fotogaleria...>>

Część 1    Część 2 


DZIEŃ MATKI - 26 maja

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze KOCHANE MAMY mają swoje święto. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali piękną uroczystość. Dzieci w pięknych strojach, w odświętnie udekorowanej sali zrobiły na mamach wielkie wrażenie. Mamy otrzymały również symboliczne prezenty, ale przecież  każdy wie, że dla mamy najpiękniejszym prezentem są słowa - KOCHAM CIĘ MAMO!!!

             Fotogaleria...>>

 


ZDROWY UŚMIECH - spotkanie ze stomatologiem

W dniach 20,21 i 25 maja br. w naszej szkole gościła pani stomatolog z pobliskiego Ośrodka Zdrowia. Wygłosiła ona prelekcje dla uczniów klas IV- VI. Tematem wiodący spotkania z dziećmi była prawidłowa higiena jamy ustnej. Pani stomatolog uświadomiła uczniom w jaki sposób szczotkować zęby, udzielając kilka wskazówek technicznych. Zaznaczyła jak niekorzystny wpływ dla naszego zdrowego uśmiechu mają wszechobecne cukry. Podała kilka przykładów zdrowych zamienników słodkich przysmaków. Podkreśliła, że każdy kto chce zachować piękny uśmiech, musi systematycznie odbywać wizyty kontrolne przynajmniej raz na rok. Prelekcja została bardzo ciepło przyjęta przez zebranych uczniów i miejmy nadzieję, przyniesie oczekiwane rezultaty a uczestnicy do stomatologa będą chodzić tylko na wizyty kontrolne.                                                                                                            


Marchewkowy Dzień Skakanki

Korzystając z długo wyczekiwanych promieni wiosennego słońca, 6 maja 2015 roku, uczniowie klas I-VI SP nr 1 w Ropie obchodzili Marchewkowy Dzień Skakanki. O godz. 1020 cała społeczność szkolna zebrała się na płycie stadionu szkolnego, by tam skakać, pląsać i bawić się skakanką. W zabawie udział wzięli również wychowawcy klas, którzy pamięcią wracali do swoich lat młodości, gdy sami skakali na skakance. Po wyczerpującej zabawie wszyscy zebrani zajadali się marchewkowymi przekąskami i popijali pyszny pomarańczowy przysmak. Cała impreza uwieczniona została na zdjęciach, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Fotogaleria ...>>


     Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

7 maja 2015 roku w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miała ona niezwykle uroczysty charakter. Za przygotowanie tej uroczystości odpowiedzialni byli uczniowie klasy VIa, natomiast za oprawę muzyczną chórzyści z klasy Vb. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Na koniec Pan Dyrektor skierował kilka słów do zebranej widowni, w których podkreślił jak ważnym dokumentem była Konstytucja i jak ważne jest dbanie i kultywowanie naszej narodowej tradycji, której przejawem jest chociażby udział w takiej akademii.

 Fotogaleria...>>

 


2 maja  

to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – to polskie święto wprowadzone ustawą z dnia 20 lutego 2004 r. Z tej okazji Prezydent RP wystosował do uczniów i nauczycieli list

List do uczniów i nauczycieli


Prelekcja ekologiczna - Wolni od azbestu

27 kwietnia  2015 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięli udział w prelekcji „Pozbądź się azbestu”. Projekt „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”- jest finansowany przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy tzw. „Fundusz Szwajcarski”. Celem prelekcji było zaznajomienie najmłodszych uczniów z tematyką poprawy stanu środowiska naturalnego, oraz wpływem azbestu na zdrowie i życie człowieka. Uczestnicy spotkania dowidzieli się w jaki sposób dokonuje się demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Prowadzący w ciekawy i bardzo obrazowy sposób podzielili się swoją wiedzą z młodymi słuchaczami. Taka forma przekazu przypadła uczniom do gustu, a co naszym zdaniem najważniejsze, przyniesie w przyszłości oczekiwane efekty i pozwoli podnieść świadomość ekologiczną  dzieci.  

Fotogaleria...>>


22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi

 

Nasza Ziemia, tak jak każdy z nas ma swoje święto. Jest to Międzynarodowy Dzień Ziemi, który co roku obchodzimy 22 kwietnia. Corocznie na wiosnę promowane są postawy ekologiczne. U nas w szkole klasy piąte uczciły ten dzień robiąc "rower z surowców wtórnych". Wykorzystano różne odpady. Uczniowie udowodnili, że surowce wtórne mogą otrzymać drugie życie.

 

  Fotogaleria...>>


Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Sprawdzian trzecioklasisty 2015 z Operonem. Już w czwartek, 16 kwietnia 2015 r. uczniowie klas III szkół podstawowych napiszą Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Operon 2015. Egzamin ma sprawdzić wiedzę uczniów zdobytą przez pierwsze trzy lata edukacji. 

Najpierw, o godz. 9, uczniowie obejrzą film edukacyjny z Bratkiem w roli głównej. Następnie zabiorą się za pisanie zadań z języka polskiego i matematyki. Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja, którą organizuje wydawnictwo Operon i Polska Press Grupa. Dzięki egzaminowi szkoła otrzyma informację o pracy uczniów z zakresu najróżniejszych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wyniki pokażą, z czym uczeń radzi sobie najlepiej oraz z jakiego zakresu musi się jeszcze podszkolić. 

Trzymamy kciuki za naszych trzecioklasistów.
 


 


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 Kliknij, a dowiesz się wszystkiego o SPRAWDZIANIE !

 

  

W środę 1 kwietnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w swoim pierwszym poważnym egzaminie. Na terenie szkoły odbył się bowiem sprawdzian szóstoklasistów. Był to sprawdzian przeprowadzany według nowej formuły. Składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie przez 80 minut rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki, w drugiej, przez 45 minut zadania z języków obcych. W naszej szkole był to język angielski. Wyniki sprawdzianu uczniowie poznają na początku czerwca.

Kliknij i przeczytaj!  >>>List do Szóstoklasistów <<<


10. ROCZNICA ŚMIERCI OJCA ŚWIĘTEGO

  

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie zapoczątkował w 2013 roku tradycję organizowania apelu z okazji rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. 31 marca odbył się już trzeci apel, w czasie którego w szkole uczczono pamięć naszego wielkiego rodaka. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem opiekuna SU - pani Jadwigi Piszczek wystąpili przed swymi kolegami z krótką częścią artystyczną, w której nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni Jana Pawła II – „Barki”.

Fotogaleria...>>


WYSTAWA PALM WIELKANOCNYCH

 

Jak co roku, w naszej szkole, odbyła sie świąteczna galeria prac kółka plastycznego "Sztuka niepoważna". Tym razem dzieci, pod kierunkiem pani Barbary Malisz, zaprezentowały wykonane przez siebie palmy wielkanocne. 
Kliknij i sam oceń. Są cudne!!!

 

Fotogaleria...>>

 


SZKOLNY TEST WIEDZY O ZDROWIU 

27 marca 2015 odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o zdrowiu. Uczestniczyło w nim po trzech przedstawicieli klas IV-VI. Test zawierał zestaw pytań dotyczących zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania, chorób wywołanych niedoborem witamin i mikroelementów oraz szeroko pojętej aktywności fizycznej. Uczestnicy z pytaniami poradzili sobie świetnie.

 

A oto wyniki:

1.miejsce - klasa VI b w składzie- Edyta Jantas, Elżbieta Morańda, Jan Laskoś

2.miejsce - klasa VI a w składzie- Amelia Cholewa, Piotr Smoła, Jakub Zieliński

3.miejsce - klasa  IV b w składzie- Aleksandra Siuta, Miłosz Deć, Łukasz Karpl

                            Wyróżnienia dla klas IV a, V a i Vb.

  

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

Fotogaleria...>>


  


 DZIEŃ KOBIET

 

 

Wszystkim kobietom i kobietkom
               w dniu Ich święta
składamy najserdeczniejsze życzenia!

 


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2015

W roku 2015 DBI obchodzony był 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. CZYTAJ WIĘCEJ...

 


FERIE

Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

·         - Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu dróg oraz zbiorników wodnych.

·        -  W czasie zjeżdżania zachowajmy bezpieczną odległość między sankami.

·        -  Nie doczepiajmy sanek do samochodu.

·         - Rzucając się śnieżkami nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.

·         - Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy  się po lodzie na rzece lub stawie.

·         - Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.

·         - Bądźmy widoczni na drodze.

·         - Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.

·         - Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.

·        -  Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.

·        -  W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.

·         - Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.

·         - Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.

·         - W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza. 


Poza tym baw się dobrze i odpoczywaj -
życzymy Ci udanych i bezpiecznych ferii.

 

 

 

 


WALENTYNKI

Już przeminął czar choinki, czas wysyłać walentynki!

        

 Fotogaleria...>>


MOJE ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE- konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny „Moje zdrowe drugie śniadanie”, adresowany do uczniów klas I-III rozstrzygnięty.
13 lutego 2015 roku komisja oceniająca w składzie Aneta Karp i Dorota Niedzielska dokonała wyboru najciekawszych prac małych artystów. Przy wyborze kierowano się techniką wykonania, wkładem pracy i starannością. Prace były różne, od tych wykonanych przy pomocy plasteliny czy bibuły po już o wiele bardziej pracochłonne jak np. wykonane z małych toczonych i wyklejanych kulek papieru. Komisja oceniająca miała twardy orzech do zgryzienia bo każde dzieło na swój sposób było niepowtarzalne. I oto po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców.

I miejsce- Mariola Masztafiak kl. III b   

II miejsce- Gracjan Górak kl. II b

III miejsce- Krzysztof Smoła kl. I c

Wyróżnienia:

Dominik Radziak kl. III a           Natalia Hotloś kl. III b

Aleksandra Migacz kl. III a        Kamil Hotloś kl. I c

Alicja Migacz kl. I a                    Wiktoria Hojniak kl. I a

Emilia Lisowicz kl. I a                Wojciech Filipiak kl. III b

Weronika Hotloś kl. I b               Michał Sarnecki kl. III b


Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali piękne nagrody książkowe, natomiast wyróżnieni uczniowie drobne upominki. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a tym, którzy nie zostali nagrodzeni, życzymy wytrwałości i sukcesów artystycznych w przyszłości.

Fotogaleria...>>


"Jak się nie bać i pomóc" - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

 6 lutego 2015 roku w naszej szkole zawitali przedstawiciele strażaków OSP Ropa. Przy ich pomocy realizowaliśmy kolejne zadanie z planu projektu „Szkoła promująca zdrowie”. Wygłosili oni prelekcję na tematy:

                 Bezpieczne ferie

                 Jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. 

   Czytaj więcej...

Fotogaleria...>>


SESJA FOTOGRAFICZNA W SZKOLE

Wszystkich uczniów informujemy, iż w dn. 6.02.2015 w godz. 800-1200 w naszej szkole zorganizowana zostaje sesja fotograficzna. Wszystkie osoby zainteresowane zrobieniem sobie zdjęć pamiątkowych, legitymacyjnych, itp. Zachęcamy do skorzystania z okazji.

 


UWAGA - koniec  semestru

 

Rozpoczęła się walka o jak najlepsze oceny na koniec semestru.
Nawet klasa VI a wzięła się do nauki. Już niedługo ferie-trzeba na nie dobrze zapracować!!!

Przypominamy - ferie trwać będą od 14 lutego do 1 marca.

 


OWOCOWY BAL KARNAWAŁOWY

28 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się nietypowy bal karnawałowy. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI. Zabawę rozkręcała zamówiona specjalnie na tę okazję firma „Next” z panem Grzegorzem Grądalskim i ekipą. Panowie stanęli na wysokości zadania. Zabawa była przednia. Oprócz oprawy muzyczno- rozrywkowej, dzieci miały robione pamiątkowe zdjęcia.

Dodatkowo w młodszych klasach zorganizowano niecodzienny konkurs. Dzieci miały przebrać się za swoje ulubione warzywa lub owoce. I tu można było obejrzeć popis pomysłowości, zwłaszcza mam, które spisały się na medal. Czego tam nie było; słodkie maliny, soczyste winogrona, zdrowe marchewki i wiele, wiele innych smakowitych warzyw i owoców. Pod koniec zabawy ogłoszono wyniki i wybrano najciekawiej przebrana klasę, której wręczono pamiątkowe dyplomy. W skład komisji sędziowskiej weszli wybrani nauczyciele i rodzice. Oto wyniki;


I miejsce – klasa I c

II miejsce- klasa I a, I b, II a, II b       

III miejsce- klasa III a

Wyróżnienie- klasa- III b

 Oprócz dzieci,  które rywalizowały o najciekawszy strój, do rywalizacji przystąpiły również mamy, które w tym czasie przygotowywały zdrowy poczęstunek. I tym razem popisały się sporą fantazją i kreatywnością. Na stołach nie zabrakło przepysznych kanapek, szaszłyków owocowych, smacznych, kolorowych galaretek i wiele innych pyszności. Zabawa była niezwykle udana o czym świadczą uśmiechnięte buzie uczestników.

Fotogaleria...>>


Dzień Babci i Dziadka - uroczystość odbyła się 27 stycznia

Zapraszamy na obszerną fotorelację.

Serdecznie dziękujemy BABCIOM i DZIADKOM za tak liczne przybycie, 
a MAMOM za wspaniałe wypieki i pomoc w organizacji uroczystości.

Fotogaleria...>>


 

 


IX edycja Konkursu
na Najciekawszą Animowaną e-Kartkę Świąteczno-Noworoczną 

W grudniu odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu na Najciekawszą Animowaną e-Kartkę Świąteczno-Noworoczną przygotowanego przez  GOK w Ropie. Miło, że konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

W kategorii wiekowej 6-9 lat z naszej szkoły zostali nagrodzeni:

I miejsce Adam Łukaszyk , Julia Gruca, Mateusz Motyka

II miejsce Dominik Radziak

III miejsce Dariusz Rodak

W kategorii wiekowej 10-12 lat:

I miejsce Paulina Jamro, Kinga Siuta, Magdalena Koszyk, Edyta Jantas

II miejsce Adam Siwiak, Natalia Sarnecka, Karolina Deć, Amelia Cholewa

III miejsce Kinga Haluch, Magdalena Jamro, Barbara Drąg, Julia Trojanowicz, Klaudia Kmak

123 uczniów otrzymało wyróżnienie

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 


AKCJA "SZKOŁO, POMÓŻ I TY"

Nie jesteśmy obojętni wobec potrzeb dzieci chorych. Nasza szkoła od lat bierze udział w akcjach charytatywnych.  Tym razem wzięliśmy udział się w akcji „Szkoło, pomóż i Ty”. Od 15 września do 1 grudnia, wychowawcy klas rozprowadzali cegiełki – pomoce naukowe na rzecz chorych dzieci. Tegoroczna akcja stawiała za cel pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych. Koszt ok. 22 000 zł przewyższa możliwości finansowe rodziny Kamila.

W ramach akcji w szkole przeprowadzono wśród uczniów konkurs na największą kwotę uzyskaną ze sprzedaży cegiełek. Klasa, która uzyskała najwyższy wynik otrzymała drobny upominek.

 


Próbny sprawdzian szóstoklasisty

 50 uczniów naszej szkoły 8 stycznia 2015 r. przystąpiło do Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty przygotowanego przez wydawnictwo OPERON. Od tego roku składa się on z dwóch części: jedna dotyczy języka polskiego i matematyki (80 minut), druga – znajomości języka obcego (45 minut), a w przypadku naszej szkoły języka angielskiego.

Ogólnopolski sprawdzian podsumowujący naukę w szkole podstawowej odbędzie się 1 kwietnia 2015 r.

Wszystkim szóstoklasistom życzymy powodzenia.


Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda

Każdy dom i każdego z nas

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask…

Życzenia spokojnych i wesołych

świąt  Bożego Narodzenia

oraz pomyślności w Nowym Roku składają

uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie 

 

 

                                                                  

 JASEŁKA

Grudzień to magiczny czas, czas oczekiwania na Boże Narodzenie, spotkania opłatkowe są okazją do wspólnego przeżywania nastroju zbliżających się świąt.
W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły wszystkich jasełka w wykonaniu uczniów klas III pod kierunkiem pań Małgorzaty Drzał i Agnieszki Kuci oraz pana Jerzego Nowickiego. Dzieci w pięknie przygotowanych strojach przedstawily sceny z narodzenia Chrystusa.

Fotogaleria...>>

 


WITAMINOWY ŁAŃCUCH OWOCOWY

9 grudnia 2014 roku w naszej szkole w ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie został utworzony „Witaminowy łańcuch owocowy”, który inaugurował Tydzień Zdrowego Odżywiania.

 

W akcji wzięli udział uczniowie klas I- VI wraz z nauczycielami. Dokładnie o godzinie 10. 30 dyrektor szkoły p. Bolesław Pyznar dzwonkiem dał sygnał całej społeczności szkolnej do utworzenia symbolicznego „zdrowego łańcucha”. Uczniowie z pomocą odpowiedzialnych osób ustawili się na korytarzach, począwszy od parteru po drugie piętro. Po utworzeniu „witaminowego łańcucha”  wybrani nauczyciele rozdali uczniom jabłka ułożone w specjalnie udekorowane na tę okazję wiklinowe kosze. Po spałaszowaniu owoców przez brać szkolną dyrektor oddzwonił dzwonkiem zakończenie akcji. Następnie udaliśmy się do swoich klas na pozostałą część lekcji.

Fotogaleria...>>


           W roku szkolnym 2014/2015 realizujemy projekt "Szkoła Promująca Zdrowie"-
                                         czytaj więcej w zakładce
Projekt "Szkoła Promujaca Zdrowie"


ŚWIĘTY MIKOŁAJ W SZKOLE

 


Konkurs "Anioł nie tylko od święta"

        

 

   Fotogaleria...>> 


 Zapraszamy na kiermasz świąteczny "ANIOŁY" 

Fotogaleria...>>


W-F z klasą

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła w roku szkolnym 2014/2015 do ogólnopolskiego projektu „WF z klasą". Jak sama nazwa wskazuje związany jest on z działaniami na rzecz sportu i zdrowego trybu życia. Koordynatorem programu jest pani Regina Łukaszyk, a nauczycielami wspierającymi pani Aneta Karp oraz pani Katarzyna Drąg. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania naszego bloga, na którym publikować będziemy wszelkie nasze działania związane z tym tematem. Zachęcam zainteresowanych do aktywnego włączania się w tę akcję, bo przecież wszystkim nam „sport wyjdzie na zdrowie”. Na naszym szkolnym BLOGU znajdziecie informacje dotyczące aktywności fizycznej uczniów naszej szkoły oraz sprawozdania z realizacji zadań przeprowadzonych w ramach programu.

 

                 

                 http://blogiceo.nq.pl/sp1ropa/

 

WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej. 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu– Pluszowy Miś. „Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy”. Uczniowie klas IIIa i IIIb przynieśli do szkoły  swoje ukochane misie. Na lekcjach plastyki wykonali pracę poświęconą MISIOWI. Kochamy pluszowe misie i bardzo trudno nam wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia.

 

Dlatego żyj nam MISIU STO LAT !!!

Fotogaleria...>> 


ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ZWIERZĄT

                      

Pod takim hasłem odbyła się akcja charytatywna na rzecz przytuliska dla zwierząt "Przystań Ocalenie"

Fotogaleria...>>


        UWAGA ! - WYWIADÓWKI - 20 listopada


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 7 listopada w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Uroczystość, z okazji 96 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowali uczniowie klas IVa i Vb pod kierunkiem p. Anny Maczugi, p. Karoliny Drzymały i p. Jerzego Nowickiego.

Przedstawienie wprowadzało w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, nieustannie wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty rozbiorów Polski oraz najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

W uroczystości wzięli udział: pan Bolesław Pyznar - dyrektor szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas I-VI.

 Fotogaleria...>>


PASOWANIE NA UCZNIA

          

21 października 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Dzieci z klas I w obecności zaproszonych gości zaprezentowały swoje umiejętności. Swoim występem przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń przekonały nas, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie. Pan dyrektor Bolesław Pyznar dokonał pasowania na ucznia wielkim ołówkiem oraz wręczył uczniom dyplomy i tarcze upamiętniające tę podniosłą chwilę.Po części oficjalnej dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce.

Fotogaleria...>>

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to szczególny dzień – święto polskiej szkoły, święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą uświetnili zaproszeni emerytowani nauczyciele: Panie Barbara Jarkiewicz, Maria Kusiak, Zofia Przybylska, Elżbieta Obrzut, Barbara Gałuszka i Pan Mieczysław Wal. Na uroczystość przybyli również Wójt Gminy Ropa Pan Jan Morańda oraz dyrektor ZOPO Pan Stefan Kłapyk. Uczniowie, w przepięknym montażu słowno-muzycznym, w sposób śpiewający złożyli wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów życząc jednocześnie wielu sukcesów, radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Wręczyli również pracownikom szkoły symboliczne upominki. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem Pani Jadwigi Piszczek oraz Pana Jerzego Nowickiego. W części oficjalnej podziękowania złożył Wójt Pan Jan Morańda wręczając nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Na koniec uroczystości Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Kiełtyka złożyła podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci wręczając przepiękny storczyk i życzyła dalszej wzorowej współpracy. Po części oficjalnej, przy symbolicznym ciastku, w przyjemnej atmosferze, były chwile na rozmowy, na które jest tak mało czasu podczas pracy w szkole.

    

                                        

     Fotogaleria...>>


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 10 października w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odbyło się spotkanie uczniów klas I z policjantem. W czasie spotkania policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant zwrócił dzieciom uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.

Zwrócił się również z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo przypominając rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeńswa. W trakcie rozmów dzieci opowiadały, że rodzice nie zawsze zapinają pasy.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zawieszki
"Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym"
.

      

Fotogaleria...>>

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Już po raz kolejny pierwszaki z naszej szkoły dołączyły do "Klubu Bezpiecznego Puchatka".

Nauczyciele klas I realizują program poprzez przeprowadzenie zajęć dydaktycznych bezpieczeństwa oraz przydatnej dla dzieci tematyki efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijanie kreatywności.

W listopadzie w ramach Klubu Bezpiecznego Puchatka odbędzie się Tydzień Bezpieczeństwa (24-28.11.2014). Podczas całego tygodnia uczniowie będą rozwiązywać Test Bezpieczeństwa, który będzie na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl

Program trwać będzie przez cały rok szkolny 2014/2015.

Ucz dzieci bezpieczeństwa na drodze,
 w szkole, w domu i w czasie zabawy!

 

Nasza szkoła zgłosiła udział w akcji "Bezpieczne wakacje". Bierzemy udział w konkursie!!!!!!

Więcej informacji na bezpiecznewakacje.pl

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

poniedziałek, 1 września 2014 r.

* Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych

* uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

* spotkanie z wychowawcami klas

 

Odwiedzin :

Szkoła Podstawowa nr 1 im.KaOSG    38-312 Ropa 780     sp1@eu-ropa.pl     

Wyswietlen: 0