2020-04-05     Ireny, Kleofasa, Wincentego     "Ciała nie powinno się traktować gorzej niż duszy". Hipokrates    
Strona główna -> ROK SZKOLNY 2019/20

 ROK SZKOLNY 2019/2020

KSZTAŁCENIE ZDALNE

 

Jak zorganizować dzieciom warunki do pracy w domu

 Szanowni Rodzice

Sytuacja, w której się obecnie znaleźliśmy zaskoczyła nie tylko dyrektorów i nauczycieli, ale również uczniów i Was rodziców. Postawiła przed nami nowe wyzwanie, którym jest zorganizowanie pracy one-line. Dokładamy wszelkich starań, by przebiegała ona jak najlepiej i przynosiła oczekiwane efekty. W prawidłowym przebiegu zdalnego nauczania ważna jest też Państwa rola, ponieważ współpraca nauczycieli i rodziców są podstawą sukcesu. Dlatego pragniemy udzielić Państwu kilku rad, jak zorganizować dzieciom warunki do pracy w domu i jak wspierać je i motywować do systematycznego uczenia się poza szkołą.

                        Więcej informacji i materiałów

 


Lektury szkolne on-line

    Poniżej zamieszczone zostały linki do stron, na których znajdziecie lektury szkolne on-line.

 

https://wolnelektury.pl/

https://lektury.gov.pl/

https://www.legalnakul­tura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/wspolne-sprawy/news/1719,e-biblioteka-bezplatnych-lektur-szkolnych

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Więcej informacji i materiałów znajdziesz w zakładce BIBLIOTEKA


UCZYMY SIĘ ZDALNIE

 Prośba do Uczniów, którzy jeszcze się nie zalogowali:

Proszę o wejście pod adres https://www.sp1ropa.edu.pl/moodle/course/view.php?id=47 , zalogowanie się w trybie gościa i obejrzenie przewodnika, który pomoże zalogować się i zapisać do kursów realizowanych w trakcie przerwy w zajęciach szkolnych.

Po zalogowaniu możecie korzystać z nauki zdalnej klikając TUTAJ.


Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z innymi instytucjami przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania w zdalnej pracy z uczniami. Można je znaleźć tutaj. Polecamy do zapoznania się z nimi. 

Dla uczniów polecamy serwis Zdalne lekcje. Można tu znaleźć interesujące opracowania lekcji i ciekawe zadania (przydadzą się  jako powtórzenie materiału). 


11 marca 2020

  

 


W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach

Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny

podjął decyzję o przeniesieniu konkursu na dzień 16 kwietnia 2020r.


10 marca 2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW

w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich

przypadkami zachorowań na koronawirusa

Bardzo proszę wszystkich Rodziców o włączenie się do naszych działań profilaktyki  zdrowotnej m.in.:

1) Rozmawiajmy w domach na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

2) Apelujemy, by nie przysyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły. 

 

Informacja dla Rodziców dziecka do 8. roku życia:

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2019, poz. 645 z późn. zm.).

                                                                                                 Anna Maczuga

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie

 Informacja 

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

 

 

 

 


WALENTYNKI 2020

 „Już przeminął czar choinki, czas wysyłać walentynki!”

W tym roku uczennice klasy VII b udzielające się w bibliotece szkolnej wykonały piękne kartki walentynkowe, które można było nabyć na kiermaszu, a następnie zaadresować i wysłać swojej sympatii. Kartki szybko znalazły swoich nabywców i ucieszyły obdarowanych walentynkowymi życzeniami. W dniu 14 lutego Poczta Walentynkowa odwiedziła wszystkie klasy, doręczając adresatom walentynkową pocztę. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. Dochód ze sprzedaży kartek przekazany został przytulisku „Przystań Ocalenie”, które apelowało o pomoc w związku z ich trudną sytuacją. Obecnie Przystań ma pod opieką 500 zwierząt, które nie podlegają adopcji, ponieważ są to zwierzęta odebrane właścicielom, którzy znęcali się nad nimi, głodzili i niewłaściwie sprawowali opiekę. Wszystkie dożywotnio przebywają w Przystani, stąd apel o pomoc. W szkole nadal trwa zbiórka rzeczowa na rzecz przytuliska. Wykaz potrzebnych artykułów zamieszczony jest na boku każdego wystawionego w tym celu pudełka. W podziękowaniu dla uczennic, które poświęciły swój czas i okazały wielkie serce, właściciele schroniska stworzyli dla nich specjalne walentynkowe kartki ze swoimi podopiecznymi, które zamieszczone zostały na stronie internetowej Przystani. Zdjęcia dostępne są również w naszej galerii.

                                                             Barbara Malisz

 Fotogaleria...>>>


 

 Ferie zimowe * 27 stycznia-9 lutego *

Pamiętaj o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

Dobre rady:

      Nie zjeżdżaj na sankach, nartach na drogi i ulice. 

·          

     Nie zjeżdżaj z górek porośniętych drzewami.

·          

   Nie rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna.

·          

       Bez opieki dorosłych nie wchodź na zamarznięte rzeki, stawy czy jeziora.

·          

     Korzystaj tylko z lodowisk specjalnie przygotowanych do zabaw.

·          

   Nie nawiązuj kontaktów z obcymi osobami.

·          

      Zachowaj szczególną ostrożność w czasie przechodzenia przez ulicę.

 

 

Wszystkim życzymy udanych ferii

 

 


Zarządzenie Nr 96/20 Wójta Gminy Ropa z dnia 23 stycznia 2020r.


Informacja dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych organizowanych w ramach projektu „eu-ROPA - szkolenia w zakresie umiejętności i kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Ropa" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Szkolenia będą realizowane w wybranych przez mieszkańców gminy modułach tematycznych, spośród niżej wymienionych:

1.    Rodzić w Internecie

2.    Mój biznes w sieci

3.    Moje finanse i transakcje w sieci

4.    Działam w sieciach społecznościowych

5.    Tworzę własną stronę internetową (blog)

6.    Rolnik w sieci

7.    Kultura w sieci

Każdy moduł trwa 12 godzin dydaktycznych i jest prowadzony w podziale na 3 – dniowe spotkania po 4 godziny dziennie każde spotkanie. Jesteśmy w stanie poprowadzić szkolenie w Państwa miejscowości w dowolnym terminie

Warunkiem udziału w szkoleniu jest zamieszkiwanie na terenie powiatu gorlickiego oraz ukończenie co najmniej 25 lat.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Formularze zgłoszeniowe należy składać w Urzędzie Gminy Ropa, pokój nr 13 . Informujemy, że nabór prowadzony jest w sposób ciągły, do wyczerpania limitu miejsc. 

Zachęcamy do skorzystania z dostępnych szkoleń!

 www.stowpogranicza.ropa.iap.pl

www.ropa.iap.pl


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 stycznia 2020 roku w naszej szkole gościliśmy kochane Babcie i Dziadków. Uczniowie z nauczycielami przygotowali uroczysty występ. Były wiersze, piosenki, tańce. Występ wzbogaciły utwory zagrane na saksofonie przez jedną z uczennic. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Sto lat oraz wręczeniem drobnych upominków. Rodzice ugościli Babcie i Dziadków słodkim poczęstunkiem i kawą. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili dyrektorzy szkoły p. Anna Maczuga i p. Paweł Żegleń, Wójt Gminy Ropa p. Karol Górski oraz proboszcz parafii ks. Stanisław Porębski. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu.

Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnucząt.

D.W.

Fotogaleria...>>>


 Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość.

Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Życzenia najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia marzeń,
spokoju oraz pomyślności w Nowym Roku

składają Dyrekcja, Nauczyiele
i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie

JASEŁKA

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Tego roku odbyły się one 19 grudnia o godzinie 13.45 w hali sportowej. Piękna scenografia wprowadziła publiczność w wyjątkowy, świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali zdolni uczniowie i wokaliści z klas IIa i IIb oraz członkowie szkolnego chóru „AMADEUS”. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach, przedstawili spotkanie baśniowych postaci z nowonarodzonym w stajence Jezusem. Opowiedzieli także o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Inscenizacja przeplatana była pięknymi pastorałkami. Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Na zakończenie zgromadzeni goście przy dźwięku kolęd podzielili się opłatkiem.

Fotogaleria...>>>


PÓŁMARATON CZYTELNICZY "WIERSZYKARNIA"

 W dniach 9,10,12,13,16 grudnia 2019 roku, odbył się trzeci zorganizowany przez bibliotekę szkolną półmaraton czytelniczy ph. „Wierszykarnia”. Codziennie na pięciu kolejnych przerwach uczennice i uczniowie naszej szkoły czytali wiersze polskich poetów współczesnych; Ludwika Jerzego Kerna, Tadeusza Śliwiaka, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Joanny Kulmowej, Józefa Ratajczaka, Joanny Papuzińskiej, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner i Agnieszki Frączek. Wszyscy uczestnicy, którzy zgłosili się do udziału w półmaratonie czytelniczym, pięknie przygotowali i zaprezentowali przed zgromadzonymi słuchaczami własną interpretację wybranych wierszy. Wielu spośród deklarowanych uczestników półmaratonu oraz tych, którzy spontanicznie dołączali się do naszej zabawy, ujawniło swoje zdolności recytatorskie i zamiłowanie do poezji. Wszyscy uczestnicy tryskali humorem oraz wesoło i twórczo spędzali czas w czasie przerw śródlekcyjnych.

Barbara Malisz

Fotogaleria...>>>

 


MIKOŁAJ

6 grudnia szkołę odwiedził ŚWIĘTY MIKOŁAJ.

Był w każdej klasie i wszystkim dzieciom rozdał wspaniałe prezenty.

Każdy chciał mieć zdjęcie z Mikołajem. Było bardzo wesoło.

 

Dziękujemy Ci,  Mikołaju!

 

 

                                       


ANDRZEJKI

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. 

 D.S.


 

   

         UWAGA - zebranie rodziców -  20.11.2019 r. /środa/ 

                   - o godz. 15.30 zebranie ogólne /hala sportowa/

 - o godz. 16.30 zebrania z wychowawcami /sale lekcyjne/

  


KOCIE ŁAKOCIE

Po raz drugi uczennice uczęszczające na zajęcia działającego przy bibliotece szkolnej kółka plastycznego „Sztuka niepoważna” przygotowały jarmark charytatywny na rzecz fundacji „PsyStań”, która pomaga bezdomnym, porzuconym i niechcianym zwierzętom. Należy przypomnieć, że „zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, opiekę i ochronę” (Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, art. 1). Dlatego zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci powinni o tym pamiętać i opiekować się swoimi zwierzętami we właściwy sposób, zapewniając im regularne posiłki, schronienie i opiekę weterynaryjną. Aby uwrażliwiać dzieci na krzywdę bezbronnych zwierząt oraz uświadamiać, że każde z nich może mieć swój wkład w poprawę warunków ich życia, organizowane są właśnie takie akcje charytatywne. Uczennice uczestniczące w zajęciach kółka plastycznego przygotowały targ rybny „Kocie łakocie”, na którym oferowały słodkie piernikowe rybki oraz szyte mięciutkie „rybki przytulanki”. Cała „oferta rybna” cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności uczniowskiej i bardzo szybko znalazła swoich nowych właścicieli. Za zebrane ze sprzedaży środki zakupiono 96 puszek karmy Dolina Noteci oraz 30 kg żwirku dla kociaków z fundacji „PsyStań”. Informacja i podziękowania za zorganizowanie tej akcji zamieszczone zostały na stronie internetowej fundacji.

W zajęciach kółka plastycznego "Sztuka niepoważna" uczestniczą:

Jula Worytko, Nina Piechowicz,

Dominika Trojanowicz, Emilia Korzeń,

Julia Zagórska, Maria Urzędowska.

 Barbara Malisz

 Fotogaleria ...>>>


 11 Listopada

 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju –

W dniu 14 listopada br. odbyła się gminna uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość uświetnił występ przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Fotogaleria ...>>>


SZKOŁA DO HYMNU

 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali 4 - zwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję powstałą z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

 

Fotogaleria ...>>>


ZAKRĘĆMY SIĘ DLA WOJTUSIA I PAMIĘTAJMY, ŻE „dobro powraca”

Szkolne koło PCK zachęca wszystkich nauczycieli, uczniów i ich rodziców do zbierania nakrętek. W naszej Szkole od 2009 roku NIEUSTANNIE TRWA AKCJA ZAKRĘTKOWA. Średnio, rocznie zbieramy 12 worków (120 litrowych) nakrętek. Pomogliśmy już wielu osobom w sfinansowaniu leczenia czy w zakupie wózka inwalidzkiego. W tym roku szkolnym „zakręciliśmy się” i zbieramy nakrętki dla Wojtusia Gancarczyka z Izb. Cztero-letniego chłopca, chorego na genetyczną chorobę, która powoduje stopniowy i nieodwracalny zanik mięśni. Wojtuś potrzebuje stałej rehabilitacji i przeszczepu komórek macierzystych.

 

Wszyscy, którzy zechcą pomóc w akcji i zaangażować się w pomoc dla Wojtusia, bardzo proszę o przynoszenie nakrętek do opiekuna Szkolnego Koła PCK – pani Reginy Łukaszyk.

Jakie nakrętki zbieramy?

Zbieramy nakrętki od napojów, soków, kremów, kawy, płynów do naczyń czy do płukania. Mile widziane są opakowania z jajek niespodzianek. Jednym słowem wszystkie plastikowe nakrętki, które wpadną Wam w ręce. Im grubszy będą miały plastik tym lepiej!!!

Ważne! Aby oczyścić wnętrze nakrętki, tak aby był czysty plastik – usuń tekturkę spod wieczka kawy rozpuszczalnej lub folię czy złotko spod wieczka kremów.

Czytaj więcej…>>>


PROGRAM "Al Shools & Academy"

Program  "Al Shools & Academy" rozpoczęty. Dla pierwszoklasistów odbywają się zajęcia na poziomie "Maluch". Dziś pierwsze zmagania z kodowaniem na macie. Uczniowie odkrywali kod postawionego pionka, ustawiali kubeczki według symetrii tworząc jesienne drzewo. Układali kolorystycznie kubki według podanego kodu na planszy. Z zapałem uczestniczyli w zajęciach.

Fotogaleria...>>> 


PASOWANIE NA UCZNIA

W czwartek 24 października 2019 roku odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. 

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Ropa Karol Górski, przedstawiciele patrona szkoły Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, przewodnicząca Rady Rodziców Marta Migacz, Dyrekcja szkoły w osobach pani Anny Maczugi i pana Pawła Żeglenia oraz Rodzice uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym pod tytułem „Ślubujemy, najlepiej jak umiemy” przygotowanym przez pierwszoklasistów pod czujnym okiem wychowawców: pani Iwony Kawy i pani Beaty Walkowicz. Uczniowie w wesołej scenerii chwalili się zdobytymi umiejętnościami dotyczącymi treści patriotycznych, bezpiecznego poruszania się po najbliższym otoczeniu, zasad zdrowego odżywiania, znajomości numerów alarmowych, przedstawiali swoje oczekiwania w stosunku do szkoły. Zaprezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Egzamin na Pierwszoklasistę zdali na szóstkę, o czym zaświadczyła specjalnie powołana komisja.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor Anna Maczuga. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Ropie.

Pani dyrektor skierowała wiele ciepłych słów zarówno do pierwszoklasistów, jak i do rodziców. W podobnym tonie głos zabrali zaproszeni goście. Na zakończenie wszyscy otrzymali edukacyjne kuferki ufundowane przez rodziców oraz pamiątkowe dyplomy.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii .....>>>>>>>>>>>>>>> Fotogaleria...>>>

   


DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

16 października w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca Szkolne Koło PCK zorganizowało po raz pierwszy w naszej Szkole akcję „Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Patronem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a jej celem jest wspólne promowanie w całej Polsce udzielania pierwszej pomocy. Dokładnie w środę, 16 października o godzinie 12:00, 51 uczniów klas 5, przez 30 minut, na pięciu fantomach, nieustannie prowadziło resuscytację krążeniowo-oddechową. Akcja się udała, a uczniowie spisali się na medal.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi Gminnemu Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ropie dh. Bogusławowi Łukaszykowi za przeprowadzenie szkolenia i koordynowane całej akcji.

Już we wtorek 22 października dowiemy się czy zeszłoroczny rekord został pobity.

Trzymamy kciuki. 

                                                                                                                           Regina Łukaszyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii .....>>>>>>>>>>>>>>>  Fotogaleria...>>>

  


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 

Dzień Nauczyciela – Święto Edukacji Narodowej, był dniem szczególnym dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. 14 października odbyła się akademia, z tej właśnie okazji. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas:3b, 5c, 6c, a nad całością czuwali wychowawcy: p. J. Piszczek, p. M. Masztafiak i p. M. Kawa. Młodzi artyści złożyli piękne życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, a humorystyczna scenka rozbawiła publiczność. Na zakończenie uroczystości, wystąpiły tańczące dziewczęta, które wykonały ciekawy układ taneczny. Przedstawienie bardzo podobało się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa. Na zakończenie uroczystości wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali upominki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Następnie głos zabrał Wójt pan Karol Górski życząc wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły satysfakcji z wykonywanej pracy, a także sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. 

      


PRÓBNY ALARM

W trosce o bezpieczeństwo 2 października 2019 r. przeprowadzony został (na terenie naszej placówki) próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli i pracowników z budynku szkoły. 

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.


AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA 

We wrześniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest on skierowany do pierwszoklasistów, ich rodziców oraz nauczycieli. Główny cel programu to nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakie należy stosować w domu, w szkole, na drodze. Akcja od lat cieszy się wsparciem Komendy Głównej Policji i Kuratoriów Oświaty. Uczniowie klas pierwszych będą realizować program poprzez uczestniczenie w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Zrealizowanie zajęć uprawnia szkołę do posługiwania się certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Po zakończeniu zajęć przeprowadzanych na podstawie materiałów „Akademia Bezpiecznego Puchatka” odbywa się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawdzający zdobytą przez Pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa,  zasad udzielania pierwszej pomocy, oraz z zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

 „Codziennie rano wyruszasz w drogę do szkoły i codziennie wracasz do domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób pokonujesz tę trasę - ważne jest, byś poznał zasady ruchu drogowego, aby być bezpiecznym każdego dnia”.


 

   UWAGA - zebranie rodziców -  13.09.2019 r. /piątek/ 

 - o godz. 15.00 zebranie ogólne /hala sportowa/

 - o godz. 16.00 zebrania z wychowawcami /sale lekcyjne/

 - o godz. 17.00 zebranie Rady Rodziców /sala 29/ 


 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

poniedziałek, 2 września 2019 r.

* Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych

* uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

* spotkanie z wychowawcami klas

 

 

Odwiedzin :

Szkoła Podstawowa nr 1 im.KaOSG    38-312 Ropa 780     sp1@eu-rop.pl     

Wyswietlen: 0