2019-10-17     Antonii, Ignacego, Wiktora     "Nie depcz smutkowi po piętach bo się może odwrócić" - Autor nieznany
Strona główna -> ROK SZKOLNY 2019/20

ROK SZKOLNY 2019/2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Nauczyciela – Święto Edukacji Narodowej, był dniem szczególnym dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. 14 października odbyła się akademia, z tej właśnie okazji. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas:3b, 5c, 6c, a nad całością czuwali wychowawcy: p. J. Piszczek, p. M. Masztafiak i p. M. Kawa. Młodzi artyści złożyli piękne życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, a humorystyczna scenka rozbawiła publiczność. Na zakończenie uroczystości, wystąpiły tańczące dziewczęta, które wykonały ciekawy układ taneczny. Przedstawienie bardzo podobało się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa. Na zakończenie uroczystości wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali upominki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Następnie głos zabrał Wójt pan Karol Górski życząc wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły satysfakcji z wykonywanej pracy, a także sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

PRÓBNY ALARM

W trosce o bezpieczeństwo 2 października 2019 r. przeprowadzony został (na terenie naszej placówki) próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli i pracowników z budynku szkoły.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

We wrześniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest on skierowany do pierwszoklasistów, ich rodziców oraz nauczycieli. Główny cel programu to nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakie należy stosować w domu, w szkole, na drodze. Akcja od lat cieszy się wsparciem Komendy Głównej Policji i Kuratoriów Oświaty. Uczniowie klas pierwszych będą realizować program poprzez uczestniczenie w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Zrealizowanie zajęć uprawnia szkołę do posługiwania się certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Po zakończeniu zajęć przeprowadzanych na podstawie materiałów „Akademia Bezpiecznego Puchatka” odbywa się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawdzający zdobytą przez Pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa,  zasad udzielania pierwszej pomocy, oraz z zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

„Codziennie rano wyruszasz w drogę do szkoły i codziennie wracasz do domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób pokonujesz tę trasę - ważne jest, byś poznał zasady ruchu drogowego, aby być bezpiecznym każdego dnia”.

UWAGA - zebranie rodziców -  13.09.2019 r. /piątek/

- o godz. 15.00 zebranie ogólne /hala sportowa/

- o godz. 16.00 zebrania z wychowawcami /sale lekcyjne/

- o godz. 17.00 zebranie Rady Rodziców /sala 29/

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

poniedziałek, 2 września 2019 r.

* Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych

* uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

* spotkanie z wychowawcami klas